5. 4. 2021

Vážení rodiče,

doufám, že jste prožili klidné Velikonoce a jste všichni zdrávi.

Věříme, že i vy stejně jako zaměstnanci školy netrpělivě očekáváte rozhodnutí vlády o postupném otevírání škol a školek. V e-mailu, který jsem vám zasílala v neděli 28. 3., jste jako přílohu obdrželi materiál MŠMT k 1. fázi tohoto otevírání. Tento materiál, oficiálně umístěný na webu ministerstva a zaslaný nám do datových stránek, doznává postupných změn (bohužel jednotlivé varianty nejsou číslovány ani datovány). ZDE najdete tento materiál tak, jak je upraven k dnešnímu dni. Dá se předpokládat, že ještě dozná změn, přesto si vám jej dovoluji poslat, a to spolu s odkazem, na kterém ministerstvo objasňuje nejčastější dotazy k 1. fázi návratu dětí do škol: https://www.msmt.cz/faq-k-prvni-fazi-navratu-do-skol

Jak jste jistě již zaznamenali, u mateřských škol se zatím předpokládá otevření školky pouze pro děti s povinným předškolním vzděláváním, tedy pro „předškoláky“.

Jakožto škola jsme postupně informováni i o plánovaném testování. V této souvislosti si vás dovoluji požádat o informaci ohledně případného prodělání nemoci covid-19 vaším dítětem-předškolákem. Pokud ji dítě prodělalo, a vy jste školku (zvl. v době jejího uzavření) o této skutečnosti neinformovali, učiňte tak prosíme v tomto týdnu (zatím dostačuje e-mailem p. zástupkyni Vlasákové). Může to mít vliv na testování. O dalších podmínkách testování vás budu informovat, jakmile budou schválena příslušná opatření.

Předpokládáme, že o přesné podobě otevírání školky a podmínkách testování bude vládou a příslušnými ministerstvy rozhodnuto v úterý, nejpozději ve středu. Jakmile budu znát definitivní rozhodnutí, obdržíte informační e-mail, informace bude zveřejněna také na webových stránkách školky.

Všichni ve školce se již na děti těšíme.

Mgr. Michaela Rybářová

ředitelka školy/principal

28. 3. 2021

Z rozhodnutí vlády je školka nadále uzavřena, dosavadní opatření se prodlužuje do 11. 4. 2021. O dalším provozu vás budeme informovat. ZDE naleznete předpokládanou podobu rozvolňování provozu v 1. fázi (zatím bez upřesnění, odkdy nastane).

Přeji všem pevné zdraví.

Mgr. Michaela Rybářová, ředitelka školy

28. 2. 2021

Vážení rodiče,

jak jste jistě již zaregistrovali, dochází od zítřejšího dne, tj. 1. 3. 2021 z důvodu aktuální epidemiologické situace k uzavření mateřských škol.

ZDE, ZDE a ZDE naleznete usnesení vlády a informace ministerstva školství. V Krizovém opatření č. 212 najdete informaci k „určeným školám“ – školám, kde mohou rodiče některých profesí umístit své děti ve věku od 2 do 10 let.

Informace k ošetřovnému naleznete zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu Upřesňuji, že podle nových pravidel škola k ošetřovnému již nevyplňuje žádné potvrzení.

Prosíme nadále rodiče o hlášení onemocnění dětí covidem-19. V případě nástupu do škol a nastavování karantén je pro hygienu důležitá informace o tom, zda již dítě onemocnění prodělalo.

V průběhu příštího týdne připraví paní učitelky náměty na činnosti dětí, budeme vás o možnostech distančního spojení informovat.

Zatím vám sdílíme odkaz na zajímavý portál pro předškolní vzdělávání: https://predskolniporadna.cz/

Přeji všem vašim rodinám pevné zdraví.

Mgr. Michaela Rybářová, ředitelka školy