O školce > Historie školky

Naše mateřská škola, kterou většina z nás nazývá „Tychonka“ podle názvu ulice, ve které sídlí, se nachází ve vilové zástavbě na Hradčanech, nedaleko výstupu metra A Hradčanská. Od Pražského hradu se k nám můžete dostat také tramvají, nejrychleji ze zastávky Královský letohrádek. 


Vila, ve které školka sídlí, byla postavena za období první republiky. Když se její majitelé odstěhovali do zahraničí, připadla státu a stala se majetkem města. Vždy byla využívána ve prospěch dětí – jako týdenní jesle či internátní školka. 


Mateřská škola „Tychonka“ je dvoutřídní. Mladší děti navštěvují třídu Myšáků, starší děti chodí do třídy Lišáků. Školka má několik poschodí – v suterénu můžeme najít přezouvárnu, šatny pro každou třídu, kotelnu, sklad potravin, toaletu a výtvarnou dílnu. Ve zvýšeném přízemí sídlí naše paní kuchařka, najdeme zde jídelny obou tříd a tělocvičnu. V prvním patře se nachází třída Myšáků. Ti zde mají útulnou třídu, umývárnu s toaletami a místnost pro ukládání lehátek. Na patře je také kancelář ZŘ a hospodářky MŠ a sborovna pro paní učitelky. Druhé patro patří Lišákům, kteří zde obývají třídu, která vypadá jako malý byteček s několika pokojíčky. Na patře samozřejmě nechybí  toalety s umývárnou. 

Videoprohlídka školky


K odpočinku děti využívají lehátek, které se rozprostřou po třídě. Děti nejsou ke spánku nuceny, ale dbáme na to, aby si alespoň chviličku odpočaly. 


O stravování se ve školce stará naše paní kuchařka Jarka. Ta dětem připravuje velmi pestrá jídla, ze kterých si vybere opravdu každý. Děti během dne dostávají ranní svačinku, během dopoledne ovoce nebo zeleninu, k obědu polévku a hlavní chod a odpoledne svačinku s ovocem. Pitný režim je zajištěn během celého dne nabídkou různých čajů, mléka a především čisté vody. 


Děti se samy svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě prostředí, a tak na všech chodbách najdete nepřeberné množství obrázků a paní učitelkou přepsaných příběhů, zážitků a nápadů. 


Dopoledne a často i odpoledne využíváme k pobytu venku zahrádku MŠ. I když je rozlohou nevelká, děti si na ní báječně pohrají a využijí všeho, co jim zahrádka nabízí. 


K vycházkám využíváme Havranní park, park Ch. G. Masarykové, Letenské sady, Chotkovy sady, blízkou Kaštanku i Královskou zahradu a Jelení příkop.